APS Pipes България достави GRP тръбни системи и тръби от сферографитен чугун за редица ВиК проекти у нас през 2024 г.
27.02.2025 г.4 мин.
Специализирана в областта на тръбните системи за ВиК и индустриалния сектор, доказаната фирма APS Pipes България е представител на румънския производител и доставчик APS Pipes. През изминалата 2024 г. компанията реализира редица успешни проекти във водната инфраструктура на територията на България. Повечето от тях се отнасят до доставката на тръбопроводи и фитинги от стъклопласт (GRP), а също така и от сферографитен чугун. Подробности за проектите ще Ви представим в днешния материал.
„Стъклопластовите тръби се отличават с висока надеждност и дълъг експлоатационен живот, което ги прави разумна инвестиция за приложения, касаещи ВиК сектора. Тяхната изключителна устойчивост на физико-химични въздействия, включително издръжливост на високи налягания и корозия, означава, че те могат да се използват успешно при разнообразие от работни условия“, коментираха пред Инженер.bg от APS Pipes България.
А ето и за кои проекти у нас компанията доставя GRP тръби през 2024 г.:
-
София, за нуждите на строителна фирма Гелак: DN 2000, SN 10 000, 480 m;
-
Пловдив, проект за изграждане на канализация в с. Стряма: DN 800 – 12000, SN 10 000, 7890 m;
-
Карлово, спешен ремонт на напорен тръбопровод: DN 350, SN 10 000, 240 m;
-
София, кв. „Слатина“, частен проект: DN 1000, SN 10 000, 510 m;
-
Силистра, проект за изграждане на дъждовна канализация в с. Айдемир: DN 1000, SN 5 000 – 10 000, 752 m.
„Ние сме официален представител на турския производител на GRP тръбни системи Subor. Когато компанията започва дейността си, алтернативи на пазара са само бетонните, азбестовите, керамични, стоманените и чугунените тръби, които обаче невинаги могат да отговорят на специфичните нужди на приложенията. Ето защо Subor стартира производство на стъклопластови тръби по т.нар. метод на непрекъснато навитата нишка, благодарение на който се постига коравина и устойчивост както на високи налягания, така и на аксиални сили. В материала се влагат стъклени влакна, полиестерни смоли и пълнеж с високо съдържание на силиций“, разясниха от българското дружество.
Сред референциите за 2024 г. на APS Pipes България е и проект в София, изпълнен с тръби от сферографитен чугун (DN 300, 84 m) – материал, който също има своите предимства и специфични приложения. Те са подходящи за транспортиране на питейна вода и могат да се полагат безпроблемно в повечето видове почви, тъй като са устойчиви на корозия и абразия. „Сферографитният чугун добавя якост на опън и удароустойчивост към свойствата на металните тръби. Освен това изделията се отличават с лекота на обработка и якост на умора“, допълниха от фирмата. Портфолиото на компанията включва тръбни системи от сферографитен чугун на друг турски производител – Samsun Makina Sanayi (SMS), също част от групата на Subor.
Източник на снимковия материал: APS Pipes България, SMS, ©Engineer.BG via Canva
Повече информация за компанията бихте могли да намерите в микросайта ѝ в Борса.bg!