Ново поколение решения на Schneider Electric за приложения с AI и висока плътност оптимизира операциите в центрове за данни

18.08.2024 г.5 мин.

Schneider Electric обнови портфолиото си за чисти помещения в центровете за данни, което спомага за оптималното разполагане на шкафовете и ИТ оборудването в тях. „Новата гама включва второ поколение шкафове NetShelter SX (NetShelter SX Gen2), нова система за охлаждане NetShelter Aisle Containment и подобрена версия на електроразпределително устройство за монтаж в шкаф NetShelter Rack PDU Advanced. Всички те са разработени в отговор както на променящите се нужди на съвременните центрове за данни и особено на тези, които работят в приложения с висока плътност и натоварвания, с изкуствен интелект, както и в отговор на регулаторните изисквания, например на Европейската директива за енергийна ефективност (ЕДЕЕ)“, съобщиха за Инженер.bg от Шнайдер Електрик България.

Проектирани с грижа към околната среда, шкафовете NetShelter SX Gen2 предоставят товароносимост до 1 814 kg

Шкафовете NetShelter SX Gen2 са специално проектирани да посрещнат нуждите на центровете за данни от съвременни решения. Те могат да поемат до 25% по-голямо натоварване в сравнение с предишните модели, като издържат приблизително 1 814 kg. Това е от ключово значение за разполагането на по-тежкото и по-плътно оборудване, свързано с изкуствения интелект и високопроизводителните изчисления. „Подобрената перфорация на вратите увеличава въздушния поток, който е изключително важен показател за охлаждането на сървърни конфигурации с висока плътност. Наред с това, шкафовете предлагат повече пространство и по-добри възможности за разположението на кабелите в тях с цел постигане на по-големи и по-сложни сървърни конфигурации“, поясниха от компанията.

Раковете NetShelter SX Gen2 на Schneider Electric са решени конструктивно с изцяло стоманена конструкция с триточкови системи за заключване, за да се гарантира максимална защита и сигурност на физическото оборудване в центровете за данни. Стелажите NetShelter SX Gen2 са проектирани по начин, който спомага за намаляване на цялостното им въздействие върху климата – с около 3.3% на шкаф, и приблизително 97% от материалите, от които са изработени, подлежат на рециклиране. Тези модели стелажи се предлагат със стандартни размери 42U, 45U и 48U, както и в широк, много широк и дълбок вариант.

До 20% по-голям капацитет на охлаждане с NetShelter Aisle Containment на AI сървърите и приложенията с висока плътност

Най-новата система за охлаждане NetShelter Aisle Containment спомага за управлението на топлината, генерирана от AI сървърите и други приложения с висока плътност, с до 20% повече спрямо досегашните модели. „Системата включва контролер на въздушния поток, който автоматизира скоростта на вентилатора и намалява консумацията на енергия от вентилатора с до 40% в сравнение с традиционните пасивни системи за охлаждане“, коментираха от Шнайдер Електрик.

„Системите за охлаждане, които са неутрални по отношение на доставчика, осигуряват по-голяма гъвкавост и бързина на настройката за операторите на центрове за данни, а това позволява по-лесна интеграция и адаптация към съществуващите помещения. Новият дизайн опростява инсталирането и модификациите на място, като същевременно намалява разходите за енергия с от 5 до 10%“, уточниха още те.

Ориентирано към бъдещето електроразпределително устройство NetShelter Rack PDU Advanced със Secure NMC3

NetShelter Rack PDU Advanced със Secure NMC3 е усъвършенствано електроразпределително устройство с обновени функции за сигурност и разширени възможности за управление. „Картата за мрежово управление Secure NMC3 осигурява надеждни мерки за киберсигурност и дава възможност за валидиране от трета страна на актуализациите на фърмуера за последователно съответствие. Тази поддръжка за актуализации на фърмуера значително намалява ръчните усилия, необходими за поддържане на сигурността и актуалността на PDU, което е решаващ фактор за поддържане на сигурността при множество инсталации“, допълниха още от българската фирма.

Новото решение е универсално за различни конфигурации на центровете за данни с множество приложения, включително и такива с изисквания за мощността до 70 kW на шкаф. Благодарение на своите функционални възможности, то спомага за постигане на по-висока експлоатационна надеждност, енергийна ефективност и цялостна устойчивост на обекта.

Източник на снимковия материал: Шнайдер Електрик България, Schneider Electric, canva.com

Тагове: Schneider Electric, изкуствен интелект, център за данни, Шнайдер Електрик България

Повече информация за компанията бихте могли да намерите в микросайта ѝ в Борса.bg!

Шнайдер Електрик България ЕООД
www.se.com/bg